Minecraft drop ve kasma sorunu

ismetkocak

Kömür madencisi
Öncelikle herkese iyi forumlar ne yaptıysam olmadı sürekli drop girdi ve ve kasma problemi yaşadım bunu ayarlayabilecek bi arkadaş varsa ücreti ne ise vereyim video da bırakıyorum lütfen yardımcı olun sistem özelliklerim

ryzen 5 3600x veya ryzen3 3200g
3060 ti asus rog strix
250 gb ssd harddisk

discord : ismetkocak

Kresua

Forum Yazarı
Forum Yazarı
Birden fazla o kadar bloğu aynanda çağırmak oyunda takılmalara sebep olur, sorun gayet normal çözüleceğini pek sanmıyorum.

ismetkocak

Kömür madencisi
Birden fazla o kadar bloğu aynanda çağırmak oyunda takılmalara sebep olur, sorun gayet normal çözüleceğini pek sanmıyorum.
ancak şöyle bişey var benden sistemi düşük arkadaşlar var onlarda aynı sayıda blok düşürüyorlar ama onlarda hiçbir sıkıntı olmuyor

businessdenz

Forum Yazarı
Forum Yazarı
ancak şöyle bişey var benden sistemi düşük arkadaşlar var onlarda aynı sayıda blok düşürüyorlar ama onlarda hiçbir sıkıntı olmuyor
Merhabalar istemkocak, yapmış olduğunuz şey ortalama her bilgisayar için geçerli olan bir durum. Minecraft işlemci ile çalışan bir oyun ve eğer bu durum içerisinde işlemciyi zorluyorsanız bu drop yaşanması en muhtemel konudur. Diğer arkadaşlarının işlemcileri senin işlemcinden iyi mi değil mi öğrenmeni öneririm.

ismetkocak

Kömür madencisi
Merhabalar istemkocak, yapmış olduğunuz şey ortalama her bilgisayar için geçerli olan bir durum. Minecraft işlemci ile çalışan bir oyun ve eğer bu durum içerisinde işlemciyi zorluyorsanız bu drop yaşanması en muhtemel konudur. Diğer arkadaşlarının işlemcileri senin işlemcinden iyi mi değil mi öğrenmeni öneririm.
Merhabalar ryzen 3 2200g kullanıyor mesela bi arkadaşım onda hiç kasma olmuyor ben ryzen 5 3600x denedim sıkıntı yaşadım ryzen 3 3200g kullandım sıkıntı yaşadım yinede gerçekten kafayı yemek üzereyim :)

Kresua

Forum Yazarı
Forum Yazarı
Eğer oyun sürümün 1.20 ise Optifine'nin orijinal sitesinden güncel indir ve kur.