Minecraft'ta FPS Arttırma

Katılım
12 Kas 2019
Mesajlar
69
Beğeni
51
Puanları
320
logo-forum.png


Yine genel ve bilinen, ama hala bilmeyenlerin olduğu ve oyuna yeni başlayanlara yardımcı olması için bu konu hakkında konuşmak istedim. Herkesin bilgisayarı harika özelliklere sahip değil maalesef. 40 FPS görende var, 600 FPS görende. Bu konumda nasıl FPS arttırılabileceğinden bahsedeceğim. Umarım yardımcı olabilirim.

• Öncelikle genel oyun ayarlarınızı düşürmelisiniz. Görüntü açısından kaliteniz düşecektir yani kötü bir görüntü olacaktır ancak FPS'iniz artacaktır. Altta belirttiğim başlıktaki ayarları düşürürseniz, FPS'iniz artacaktır. En azından oyununuzu daha rahat oynayabileceksiniz.
2371
2379


• VBO'ları kullanma ayarını açmalısınız, FPS'e az-çok etkisi oluyor.
2375


• Maksimum kare hızını ''sınırsız'' seçeneğine alın ve görüş mesafesini maksimum 3-4'de kullanın.
2376


• Diğer ayarlarınız da bu şekilde olursa yine FPS'iniz az da olsa artacaktır. Arayüz ölçeğini isteğinize göre ayarlayabilirsiniz, FPS'e bir etkisi olmuyor.
2377


•FPS arttırıcı texture packler kullanabilirsiniz. Nasıl texture pack/kaynak paketi yükleyebileceğinizi önceki konularımda bahsetmiştim. Buraya tıklayarak nasıl texture pack yükleyebileceğini öğrenebilirsin!

• Genel ve temel etkenler bunlardı arkadaşlar. Bence bu kadar yeterli olacaktır. İlk maddeyi anlamayan veya yapamayan olursa belirtmesi halinde içeriğini de paylaşırım. Yeter ki siz rahat ve güzel bir şekilde oyununuzu oynayın.


İYİ FORUMLAR
 

Ekli dosyalar

FogZz

Kızıltaş madencisi
Katılım
3 Haz 2019
Mesajlar
57
Beğeni
18
Puanları
150
Keşke client önerseydin çünkü çoğu insan Crack/Leak launcher kullandığı için çoğu kişi de Optifine pek işe yaramıyor yani fark olarak maalesef ki 30-40 FPS artış gösteriyor. Konuyu eğer düzenlersen client eklemek istersen "Lunar Client, Badlion Client ve Pvp Lounge" gibi FPS ve PvP oranında iyi alanlarda geliştirilmiş Clientleri önerebilirsin.
 
Üst