Teknoloji Nedir Ve Teknolojinin Gelişimleri!

Learex

Başarmak için hep çalıştım.
3422

Merhaba Değerli Minecraft-Turkiye Forum Üyeleri!

Bugün sizlere teknoloji hakkında birazcık bilgi vermek istiyorum ve gelişim süreçlerini anlatmak istedim. Genellikle Minecraft forumu olmasına rağmen Teknoloji hakkında içerik olmadığından bir farklılık yaratmak istedim!

Teknoloji nedir?

Teknoloji; üretimde kullanılan mal ve yapılan hizmetlerin gelişmesine ve gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak yöntemleri, becerileri ve tüm teknikleri kapsayan bir bilimsel araştırma olarak bilinir. Bilimsel araştırma olarak teknolojiyi tanımladığımız zaman, herkesin ilk düşündüğü ve teknolojiye en büyük desteği sağlayan bilgisayarlar aklımıza gelmektedir. Bilgisayar; bilgiye ve teknolojiye en kolay ulaşımı sağlayan bir kaynaktır.

Teknoloji nerede ve nasıl kullanılıyor?

Teknoloji kullanımını belli bir alan ile kısıtlamak yapılacak en büyük hatalardan biridir. Hayatımızı devam ettirmek adına yapılan tüm yenilikler literatürümüzde teknoloji adında anılmaktadır. Evdeki yaşamdan okula, okuldan iş hayatına, kısacası hayatın her yerinde ve her zaman teknoloji ile karşılaşmak mümkündür. Teknolojiyi veya teknolojik ürünleri kullanmadığımız tek bir alan dahi göstermek mümkün değildir.

Teknolojinin hayatımıza katkıları nelerdir?

İlk olarak, teknolokinin katkılarını sayfalarca yazılsa dahi bitmeyecektir. Teknoloji ve teknolojik ürünler olmasaydı nasıl bir yaşam olurdu diye de düşünmeden edemiyoruz. Bu yüzden çok kısa bir örnek verilerek teknolojinin tüm bilim dünyasında ne kadar önemli bir yeri olduğunu dile getirilebilir.

Önceden, yazar bir kitap yazdığı zaman bu kitabın çoğaltılması için yazarın el yazsının okunaklı olması ve çoğaltacak kişinin bu kitabı o yazıya bakarak tekrar tekrar, kaç tane isteniyorsa yazması gerekiyordu. Detaya indiğimiz zaman yazarın yazıyı yazması için kâğıt bulamadığında kemiklerin üzerine yazdığı da tarihi kaynaklarda mevcut. Ama şimdi bir yazı yazdığımızda ya da bir kitap basılacağı zaman, yazar, yazısını bilgisayarda yazıyor matbaadan kolay bir şekilde çıkıyor. Bir yazıyı çoğaltmak istediğimizde fotokopi makineleri hemen imdadımıza yetişiyor.

Özellikle okullarda öğrencilerin hayatını kolaylaştıran teknoloji, kitaba hızlı bir şekilde ulaşmayı sağlıyor. Kitap satış siteleri ile artık birçok kitabın elektronik ortamda bulunması mümkün. Manevi yararlarının yanında maddi açıdan da hayatımızı kolaylaştıran teknolojinin kıymetini bilmeliyiz. Günümüzde vazgeçilmez bir alanda bulunmaktadır.

3423

Bugün ki konum bu kadardı konuma göz attığınız için teşekkür ederim.

25Mehmet

Oduncu
Paylaşımın ve bizi bilgilendirdiğin için teşekkürler, bu bilgiler kaçmaz.